> Strona główna > Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie:

• w poniedziałki, środy i piątki

• w godzinach 18.00-19.00

• w ważnej sprawie o każdej porze

• telefon: 18 33-75-010

- DO CHRZTU ŚW.:

• akt urodzenia dziecka (z USC);

• dokument potwierdzający zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego;

• imiona, nazwiska i adresy rodziców chrzestnych (jeśli mieszkają poza naszą parafią, muszą przed chrztem dostarczyć zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być rodzicami chrzestnymi).

- DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA:

• Dokument tożsamości - dowód osobisty
  • Świadectwo chrztu wydane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed planowanym ślubem
  • Świadectwo sakramentu bierzmowania (jeżeli nie odnotowano przyjęcia tego sakramentu na świadectwie chrztu)
  • Świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej (z ostatniej klasy szkoły średniej lub zawodowej)
  • Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej

Narzeczeni są zobowiązani do:

1. dwóch rozmów w kancelarii parafialnej parafii narzeczonej lub narzeczonego
  2. uczestnictwa w spotkaniach w Poradni Życia Rodzinnego
  3. odprawienia dnia skupienia przed sakramentem małżeństwa. Dni Skupienia w ostatnią niedzielę miesiąca z wyjątkiem grudnia i marca (II niedziela miesiąca)
  4. przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania
  5. przedstawienia zaświadczenia o wygłoszeniu zapowiedzi przedślubnych
  6. jeżeli małżeństwo kościelne ma pociągać za sobą skutki cywilne (tzw. „małżeństwo konkordatowe”) narzeczeni muszą się zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego i dostarczyć stosowne dokumenty do parafii, gdzie będą zawierać sakrament małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się 3 miesiące przed datą zawarcia ślubu kościelnego na pierwszą rozmowę kanoniczną.