> Strona główna > Aktualności > News > Pielgrzymka Z Nowego Sącza

Pielgrzymka Z Nowego Sącza
Data 25/01/2013 22:14  Autor administrator  Kliknięć 2132  Język Globalny
W sobotę 22 września około 2 tysięcy osób z Nowego Sącza i okolic wzięło udział w jubileuszowej dwudziestej piątej Pieszej Pielgrzymce Sądeckiej do Limanowej. Wydarzenie to ma związek z Wielkim Odpustem Maryjnym. Rekordowa ilość pielgrzymów przemaszerowała w sumie ponad 30 km. Z modlitwą i pieśnią na ustach przy gitarach i innych instrumentach radośnie wielbili Boga. Około godziny 15.00 dwie grupy rozśpiewanych pielgrzymów pojawiły się w Mordarce. Jak co roku przez ostatnie 20 lat serdecznie przyjęto ich w miejscowej szkole. Zostali powitani przez proboszcza tutejszej parafii ks. Zbigniewa Stabrawę, dyrektora szkoły Pana Pawła Ciułę, Panią wicedyrektor Stanisławę Abram, nauczycieli , pracowników, uczniów i innych mieszkańców Mordarki. Zostali poczęstowani wspaniałym bigosem i ciepłą herbatą. Do przygotowania tego posiłku przyczynili się sponsorzy, którym chcemy serdecznie podziękować. Są to: Pan Walenty Szubryt, Pan Smoter właściciel piekarni z Młynnego, piekarnia Stryczek, Pan Andrzej Drożdż, piekarnia Pajor, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu, Pan Gawlik właściciel piekarni z Męciny, Piekarnia – Cukiernia „Tęgoborze”, Pani Joanna Domiter. Wydarzenie to stanowi wieloletnią tradycję naszej szkoły i parafii. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim, co widać na zamieszczonych zdjęciach.