> Strona główna > Aktualności

Odpust Parafialny 2014
 Coroczny konkurs palm.
News
W drugi dzień świąt - Św. Szczepana - dzieci z grupy misyjnej pod przewodnictwem pani katechetki Elżbiety Trojanowskiej przygotowały liturgię na Mszę Świętą o godz. 11:00, zaś po Mszy  Świętej kilka grup wyruszyło z kolędą misyjną.
News
Tradycyjnie już w IV Niedzielę Adwentu w naszym kościele odbył się konkurs szopek i gwiazd kolędniczych. Do konkursu zgłosiło się 14 szopek i 1 grupa kolędnicza z gwiazdą. Byli to: Grupa Kolędnicza z Zespołu Szkół w Mordarce, Joanna Giza, Ala Mrowca, Patrycja Nawalaniec, Rodzina Bąbów, Mariusz i Łukasz Jasica, Marcin Zagórowski, Julia Woźniak, Michał Hada, Łukasz i Piotr Dudek, Ola Michalik, Anna Czachura, Jan Kubik, Rodzina Biedroniów, Ania Pietrzak.
Lis
News
W dniach 22 i 23 listopada 2013 w naszej parafii przeżywaliśmy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Św. Faustyny i Bł. Jana Pawła II.

PROGRAM PEREGRYNACJI OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO
ORAZ RELIKWII ŚW. S. FAUSTYNY I BŁ. JANA PAWŁA II
W PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W MORDARCE

„Jego Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”

Piątek, 22 listopada 2013r.
16.45 – Gromadzimy się przed kościołem aby powitać Obraz i Relikwie
17.00 – Przywitanie przez Ks. Infułata Adama Kokoszkę, Ks. Proboszcza i wprowadzenie Obrazu i Relikwii do kościoła.
17.15 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Infułata Adama Kokoszki – po niej możliwość ucałowania relikwii.
20.00 – Śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
21.00 – Medytacja Miłosierdzia Bożego w ciszy.
22.00 – Czuwanie młodzieży.
23.00 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne celebrowana przez księży rodaków

Sobota, 23 listopada 2013r.
7.00 – Godzinki o Męce Pańskiej.
7.30 – Msza św.
9.00 – Msza św. dla dzieci i młodzieży naszej szkoły.
10.30 – Msza św. z udziałem chorych, starszych i samotnych.
12.00 – Czuwanie Róż Różańcowych.
13.00 – Msza św. ślubna.
14.00 – Medytacja Miłosierdzia Bożego w ciszy.
14.30 – Godzina Miłosierdzia i modlitwa o łaskę duchowej odnowy dla Parafii.
15.30 – Msza św. na zakończenie Nawiedzenia,
Akt zawierzenia Parafii Bożemu Miłosierdziu.

Jezu, ufam Tobie

Wrz
News
 W dniu 7 września 2013 roku, nasza parafia udała się z pielgrzymką do Łagiewnik po relikwie Św. Siostry Faustyny.
Lip
News
25 maja 2013 roku, diakon Jacek Wojnarowicz przyjał święcenia kaplańskie w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Do naszej parafii przybył; o godz. 17:00. gdzie został uroczyście powitany. W niedzielę Ks. Prymicjant odprawił Mszę Świętą Prymicyjną o godz. 11:00. Pół godziny wcześniej przedstawiciele parafii powtali Ks. Prymicjanta i złożyli mu życzenia.
Mar
News
W Niedzielę Palmową przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce odbył się tradycyjny konkurs palm wielkanocnych. Mimo zimowej aury cieszył się w tym roku ogromną popularnością. Warto podkreślić, że wszystkie zostały wykonane z naturalnych surowców: gałązek wierzbowych, bukszpanu, kwiatów i wstążek z bibuły. Palmy zostały podzielone na trzy kategorie: 8 metrów, 6 metrów i 4 metry. W kategorii dużych palm zwyciężyły: Giza Joanna i Zoń Michał; do 6 metrów: Julka i Milena Piórkowskie, zaś w kategorii 4 metry: Mariusz i Łukasz Jasica oraz Mateusz i Alicja Mrowca. Dziękujemy sponsorom, byli nimi: Wójt i Zarząd Gminy Limanowa, Maria i Walenty Szubryt, Firma „Jarecki” p. Franciszka Jareckiego, Firma Tik-Tak Bogusław i Marek Sukiennikowie, Zakład Elektroinstalacyjny braci Józefa i Wojciecha Tokarczyków, Sklep „Dywany” – p. Krystyny i Stefana Śmierciaków, Zakład Kamieniarski „Jasica”, P. Maraszewscy, Parafia Miłosierdzia Bożego w Mordarce.
News
10 stycznia odbyło się w Mordarce kolędowanie. To tradycyjne, obchodzone od wielu lat spotkanie całej naszej społeczności szkolnej. O godzinie 13.00 w kościele zebrali się: zaproszeni goście- wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan, sekretarz gminy Marek Ziaja, dyrektor Gminnego zespołu Obsługi Szkół pani Edyta Król, Jacenty Musiał, Dorota Musiał – kierownik GOPS, sołtys wsi Walenty Szubryt, czynni i emerytowani nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Mordarce, rodzice i uczniowie. Dzieci z klasy drugiej pod opieką mgr Ewy Tomaszek przywitały gości pastorałką. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św., w czasie której szkolny chór przygotowany przez mgr Marzenę Kasprzyk Dudek i Paulinę Nuzię śpiewał kolędy. Po mszy przedszkolaki pod opieką pań mgr Marii Salamon, Barbary Młynarczyk i Emilii Kolawy przedstawiły jasełka. Następnie dyrektor szkoły mgr Paweł Ciuła podziękował wszystkim za przybycie, złożył gratulacje młodym artystom oraz świąteczno – noworoczne życzenia wszystkim zebranym.
News
Członkowie koła misyjnego, które działa w naszej szkole pod opieką mgr Elżbiety Trojanowskiej, a także kilkunastu innych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w Papieskim Dziele Misyjnym. W drugi dzień świąt 26 grudnia 2012 roku o godzinie 11.00 przebrani w piękne stroje jako kolędnicy misyjni wzięli udział w liturgii świętej, po czym nastąpiło rozesłanie. Kolędnicy misyjni podzieleni na mniejsze grupy odwiedzali domy w Mordarce, śpiewali kolędy, obdarowywali okolicznościowymi pamiątkami, a zebrane ofiary przekazali na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
News
W dniu 1 stycznia 2013 roku po mszy św. o godzinie 11 grupa Dzieci Maryi działająca przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce przedstawiły jasełka. Nad całością czuwała Pani Anna Wojnarowicz, która opracowała scenariusz, prowadziła próby, przygotowała rekwizyty i stroje do spektaklu. Jasełka jeszcze raz przypomniały nam historię sprzed ponad 2000 lat, a śpiew kolęd i pastorałek wprowadził nas w radosny, świąteczny nastrój.
Strona 3/4 |< < 1 2 3 4 >