> Strona główna > Aktualności
Highlight Highlight Highlight Highlight Highlight Highlight Highlight
Witamy wszystkich parafian!
HelloZapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Mordarki do zapoznania się z zawartością strony. Wszelkie przydatne informacje będę umieszczane na bieżąco w odpowiednich działach. Jeżeli masz jakieś pytania albo sugestie na temat działania portalu - skontaktuj się z nami. Mamy nadzieję iż portal usprawni kontakt między parafią a wiernymi.

Sty
25
2012
Rank
News
Konkurs odbył się 23 grudnia 2012 roku o godzinie 8.30 w naszym kościele. Startowali w nim twórcy dziesięciu szopek i trzech gwiazd kolędowych. Wszystkie wykonane były przede wszystkim z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, słoma, papier, niektóre figurki były plastykowe, ale zdarzały się też rzeźbione w drewnie brzozowym, jak szopka Państwa Jasiców, czy też wykonane ręcznie z różnorodnych materiałów. Szopka, która wygrała (Państwa Gizów) , była ruchoma. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie zaprezentować swoją pracę i dodatkowo zaśpiewać kolędę lub pastorałkę.
A oto krótki fotoreportaż:  
Tags -
Sty
25
2012
Rank
News
W trzecim tygodniu adwentu powiększyło się grono ministrantów  o dziewięciu nowych chłopców.
Tags -
Sty
25
2013
Rank
News
W sobotę 22 września około 2 tysięcy osób z Nowego Sącza i okolic wzięło udział w jubileuszowej dwudziestej piątej Pieszej Pielgrzymce Sądeckiej do Limanowej. Wydarzenie to ma związek z Wielkim Odpustem Maryjnym. Rekordowa ilość pielgrzymów przemaszerowała w sumie ponad 30 km. Z modlitwą i pieśnią na ustach przy gitarach i innych instrumentach radośnie wielbili Boga. Około godziny 15.00 dwie grupy rozśpiewanych pielgrzymów pojawiły się w Mordarce. Jak co roku przez ostatnie 20 lat serdecznie przyjęto ich w miejscowej szkole. Zostali powitani przez proboszcza tutejszej parafii ks. Zbigniewa Stabrawę, dyrektora szkoły Pana Pawła Ciułę, Panią wicedyrektor Stanisławę Abram, nauczycieli , pracowników, uczniów i innych mieszkańców Mordarki. Zostali poczęstowani wspaniałym bigosem i ciepłą herbatą. Do przygotowania tego posiłku przyczynili się sponsorzy, którym chcemy serdecznie podziękować. Są to: Pan Walenty Szubryt, Pan Smoter właściciel piekarni z Młynnego, piekarnia Stryczek, Pan Andrzej Drożdż, piekarnia Pajor, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu, Pan Gawlik właściciel piekarni z Męciny, Piekarnia – Cukiernia „Tęgoborze”, Pani Joanna Domiter. Wydarzenie to stanowi wieloletnią tradycję naszej szkoły i parafii. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim, co widać na zamieszczonych zdjęciach. 
Tags -
Cze
07
2012
Rank
News
7 czerwca 2012 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, po raz pierwszy w historii naszej parafii odbyła się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W procesji wzięli udział: Dzieci Maryji, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, wszystkie asysty, zespół regionalny "Spod Kicek", poczet sztandarowy naszej szkoły, Ochotnicza Straż Pożarna.
Tags -
Sty
25
2011
Rank
News
Tradycyjnie już w IV Niedzielę Adwentu, w naszej parafii odbył  się konkurs Szopek i Gwiazd Kolędowych. 
Tags -
Mar
20
2011
Rank
News
W I Niedzielę Wielkiego Postu 2011 roku grono ministrantów powiększyło się o nowych ośmiu chłopców.
Tags -
Mar
11
2011
Rank
News
W IV Niedzielę Adwentu na Mszy Swiętej Roratniej odbyło się poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, żlobków pod choinkę, szopek i gwiazd kolędowych. Zaś po Mszy Swiętej odbył się tradycyjny konkurs na najpiękniejszą gwiazdę i szopkę kolędową.   W konkursie były brane pod uwagę powinszowania kolędowe i śpiew kolędników. 
Tags -
Mar
11
2011
Rank
News
Tradycyjnie już 6 grudnia do naszej kaplicy przybył Święty Mikołaj. 
Tags -
Cze
07
2010
Rank
News
W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej nasza wspólnota przeżywała historyczne wydarzenie - pierwsze prymicje w Kaplicy przy budującym się nowym kościele pw. Miłosierdzia Bożego. O godz. 10:30 przedstawiciele naszej wspólnoty złożyli zyczenia Księdzu Prymicjantowi, następnie Ksiądz Prymicjant odprawił Msze Świętą Prymicyjną i udzielił zebranym prymicyjnego błogosławieństwa.
Tags -
Cze
07
2010
Rank
News
2 maja 2010 roku, 28 dzieci z naszej wspólnoty przyjęło po raz pierwszy Komunię Świętą. 
Tags -
Kwi
01
2010
Rank
News
W Wielki Poniedziałek w czasie Mszy Świętej, do grona ministrantów zostało przyjętych 12 aspirantów. 
Tags -
Kwi
01
2010
Rank
News
Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Mordarce odbył się konkurs palm. Do konkursu zgłoszono 32 palmy o różnych wysokościach.
Tags -
Gru
20
2009
Rank
News
W czwartą niedzielę Adwentu po Mszy św. o godzinie 7:30 odbył się tradycyjny konkurs szopek i gwiazd kolędowych.
Tags -
Gru
20
2009
Rank
News
W trzecią niedzielę Adwentu 13 grudnia Ks. Bp Andrzej Jeż poświęcił cztery nowe dzwony do naszego nowobudującego się kościoła. 
Tags -
Lut
09
2009
Rank
News
6 grudnia wieczorem do Kaplicy w Mordarce przyszedł Św. Mikołaj.
Tags -
Strona 4/4 |< < 1 2 3 4